На кометі Чурюмова-Герасименко виявили 900-метрові гори

Спусковий модуль Philae місії Rosetta виявив на кометі безліч нерівностей. Висота деяких гір на 67P/Чурюмова-Герасименко досягає 900 метрів.

Гори виявлені за допомогою інструменту OSIRIS, встановленого на Philae, а також камерою з Rosetta та інших приладів.

 

Дослідження показали, що поверхня комети має рихлу структуру з безліччю нерівностей. Серед них є як височини, так і западини діаметром до 300 метрів і глибиною до приблизно 230 метрів. Вчені дали назви найбільш цікавим з них. Так, на кометі тепер з'явилися регіони Маат, Імхотеп, Атон та інші, названі так на честь єгипетських божеств.

 

До середини серпня 2015 року комета з Rosetta найбільш близько наблизиться до Сонця. Це призведе до того, що поверхня космічного об'єкта розігріється максимально високо, що приведе до дуже великих викидів її матерії в навколишній простір. Як відзначають вчені, складний рельєф комети багато в чому має такий вигляд як раз через речовини, які зтікають з неї.

Дослідження комети необхідно для вивчення еволюції ранньої Сонячної системи, оскільки її матерія практично не зазнала змін в останні 4,5 мільярда років. Крім того, вона може пролити світло на питання про зародження життя на Землі і появі на ній води. Вчені досліджують її еволюцію в залежності від відстані до Сонця.

http://gazeta.ua/articles/science/_na-kometi-curyumovagerasimenko-viyavili-900metrovi-gori/605498